Dziś nie ma już w Realu Mourinho, na którego można by zrzucić winę za fatalną grę Królewskich. Co stało się z Galácticos? Wstyd przez własną publicznością!

Przebieg meczu Real - Schalke

Schalke 04 rozpoczęło grę z pięcioma obrońcami, jednak zdecydowanie piłkarze Di Matteo nie byli nastawieni na obronę, atakowali od pierwszych minut. Doskonale szły im także kontrataki, które przynosiły defensywie Realu wiele problemów. W 20' niemiecka drużyna objęła prowadzenie po golu Fuchsa. Pięć minut później, po golu Cristiano Ronaldo, Realowi udało się wyrównać. Gol Królewskich nie uśpił jednak piłkarzy Schalke, ale rozbudził ich chęci do dalszych ataków. W 40' Huntelaar podwyższył wynik na 1:2 dla piłkarzy Di Matteo. Bernabeu zdruzgotane! Przed przerwą Ronaldo strzela po raz drugi, znów ratując Madryt z opresji, 2:2.

Po przerwie Schalke wróciło na boisko z jeszcze większym samozaparciem i chęcią walki o zwycięstwo. Jednak to Realowi udało się strzelić gola. W 53' Benzema podwyższył wynik na 3:2. Waleczni piłkarze Schalke nie poddali się. W 57' Sané doprowadził do remisu. Na Bernabeu słychać było gwizdy. Niemiecka drużyna uwierzyła w to, że Real da się pokonać, stworzyli bardzo wiele świetnych sytuacji podbramkowych. W 84' Santiago Bernabeu zamarło... Huntelaar strzelił na 4:3 dla Schalke. Real o włos od odpadnięcia z Ligii Mistrzów. Coraz więcej kibiców wygwizdywało swoich piłkarzy, swoje gwiazdy... Królewscy bronili się do ostatniego gwizdka. Przegrali mecz, ale awansowali do ćwierćfinału. Brawo dla Roberto Di Matteo i jego Schalke 04. Po takim meczu szkoda, że nie obejrzymy ich więcej w tegorocznej edycji Ligii Mistrzów.

Składy:

Real Madryt: Casillas, Arbeloa, Varane, Pepe, Coentrao, Kroos, Khedira, Isco, Bale, Ronaldo, Benzema.
Piłkarze rezerwowi: Navas, Hernandez, Illarramendi, Marcelo, Modric, Nacho, Navas.

Schalke 04 Gelsenkirchen: Wellenreuther; Howedes, Fuchs, Nastasic, Matip; Meyer, Hoger, Barnetta, Neustadter; Choupo-Moting, Huntelaar.
Piłkarze rezerwowi: Wetklo, Ayhan, Goretzka, Kehrer, Sane, Sobottka, Uchida. #piłka nożna