Manchester pożegnał się z turniejem FA Cup, wychodząc z niego tylnymi drzwiami. Przegrywając u siebie 1:2 Piłkarze Van Gaala wręcz podarowali Arsenalowi zwycięstwo na Old Trafford.

Co się działo na boisku

Oba zespoły rozpoczęły grę ostrożnie. Pierwsza ryzykowna akcja zakończyła się bramką. W 25 minucie po wspaniałej asyście Chamberlaina, Nacho Monreal wyprowadził Arsenal na prowadzenie. Unitek szybko się zreflektowało, po niecałych pięciu minutach Di Maria dośrodkował genialnie, do Rooneya, który bez problemu pokonał Szczęsnego, 1:1.

Po przerwie gra toczyła się podobnie. Gospodarze prowadzili grę, a goście atakowali z kontry. W 61minucie David de Gea został pokonany nie, przez kogo innego, jak wychowanka, United - Danny'ego Welbecka, którego Arsenal zakupił w zeszłorocznym transferze letnim. Kiedy Manchester miał plan wyrównać. Zostali na boisku w dziesiątkę. Di Maria najpierw próbował wymusić rzut wolny, za co został ukarany żółtą kartką. Nie zgadzając się z decyzją sędziego, Argentyńczyk szarpnął go za koszulkę. Nie musiał, zatem długo czekać na to, by obejrzeć drugi żółty kartonik. Arsenal skutecznie bronił się do końca spotkania. Dla Kanonierów to ogromny wyczyn, biorąc pod uwagę, że na Old Trafford nie wygrywali od ośmiu lat...

Składy

Manchester United: De Gea, McNair, Smalling, Blackett, Valencia, Carrick, Fellaini, di Maria, Shaw, Rooney, van Persie.
Piłkarze rezerwowi: Mata, Young, Januzaj, Lindegaard, Herrera, Fletcher, Wilson.

Arsenal: Szczesny, Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs, Ramsey, Arteta, Oxlade-Chamberlain, Wilshere, Sanchez, Welbeck.
Piłkarze rezerwowi: Rosicky, Podolski, Giroud, Cazorla, Flamini, Martinez, Bellerin.

Trenerzy po meczu

Van Gaal "O zwycięstwie w meczu powinny decydować bramki. W tym meczu zdecydowały, ale kiedy spojrzymy na drugiego gola Arsenalu, wiemy, że po prostu im go podarowaliśmy. Co do Angela Di Marii, dotknął sędziego, co jest niedozwolone w żadnym kraju, więc kara była zasłużona".

Wenger "Zagraliśmy bardzo dobry mecz, na wysokim poziomie. Jestem szczególnie zadowolony z gry Welbecka. Grając przeciwko swojemu dawnemu zespołowi, nigdy nie jest łatwo, ale on skupił się tylko na futbolu, pokazując, że jest silny psychicznie". #piłka nożna