Podczas mistrzostw świata w Katarze, po dość zaciętym pojedynku reprezentacja Polskich piłkarzy ręcznych pokonała reprezentację Rosji 26:25. Był to trzeci mecz naszej reprezentacji, który odbył się w hali mundialu Multipurpose w Lusajl. Polacy zwyciężyli w pojedynku z Rosją, co ogromnie cieszy wszystkich zagorzałych kibiców i to nie tylko piłki ręcznej. Nasza reprezentacja przez całe spotkanie grała na wysoki poziomie, co Rosjanie niewątpliwie zauważyli już w pierwszej połowie meczu. Jednak sukces polscy zawodnicy przypieczętowali po udanej końcówce jednobramkową wygraną, z czego niewątpliwie ucieszył się trener Michael Biegler.

Najlepszym zdobywcom bramek w tym meczu okazał się Andrzej Rojewski, aż sześć punktów.

Na słowa uznania zasługują także: Mariusz Jurkiewicz, który doprowadził do remisu 6:6 w 16-stej minucie meczu. Karol Bielecki, który wyprowadził naszą reprezentację na prowadzenie współpracując z Andrzej Rojewskim w 38 minucie drugiej połowy oraz zdobywając punkt dla polskiego zespołu w 58 minucie. Michał Jurecki dający naszej drużynie wynik remisowy 24:24 w 56 minucie i Bartosz Jurecki, chociaż jego trafienie nie zostało uznane przez sędziów. Sławomir Szmal za bramkę oraz Adam Wiśniewski za zwycięski punkt.

Polska drużyna będzie teraz walczyła o drugie miejsce w grupie D. Najbliższy mecz już w czwartek 22 stycznia 2015 o godzinie 17.00, a zmagać się będziemy z Arabią Saudyjską.

Skład Polskiej drużyny: Szmal, Wyszomirski - Lijewski, Krajewski, Orzechowski, Bielecki, Rojewski, Wiśniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Grabarczyk, Jurkiewicz, Syprzak, Daszek, Szyba, Chrapkowski. Trener Biegler.

Skład Rosyjskiej drużyny: Bogdanow, Lewszyn - Pyszkin, Sziszkariew, Kowaliew, Jewdokimow, Skopincew, Atman, Gorbok, Kudinow, Czipurin, Dibirow, Dereweń, Igropulo, Asłanjan, Zitnikow. Trener Kuleszow.

Sędziowie: Krstić, Ljubić (Słowenia).

Kary dla zawodników: Polska - 10 min. (Grabarczyk - 4 min.; Rojewski, B. Jurecki, Jurkiewicz - po 2 min.); Rosja - 10 min. (Pyshkin, Evdokimov, Gorbok, Kudinov, Igropulo - po 2 min.). #Plotki