Mecz Polska - Szwecja zakończył się zwycięstwem Polaków. Wygrana 24:20 przesądziła o dalszym losie polskich szczypiornistów na Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej w Katarze. W meczu, który rozegrał się 26.01.2015, Biało-Czerwoni walczyli z najsilniejszą drużyną tych mistrzostw. Szwedzi do tej pory stracili najmniej bramek spośród wszystkich drużyn. Nie byli łatwym przeciwnikiem, ale Polacy mieli ogromną wolę walki. Ostrożni kibice pytali, czy będzie to kolejny "potop szwedzki" czy też drużyna Michaela Bieglera zwycięży. I udało się! Polacy w ćwierćfinale Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej.

Pierwsza połowa dla Szwedów

Nie było łatwo. Po pierwszych 30 minutach spotkania prowadzili Szwedzi, jednak była to przewaga zaledwie 1 punktu - 10:11. Były też żółte kartki, po dwie dla obu drużyn. W drugiej połowie meczu Polacy zdecydowanie wzięli się za odrabianie strat a Szwedzi grali bardziej agresywnie, co dla Kaellmana, Oestlunda i Nilssona skończyło się dwiema minutami kary. Polacy raz wykonywali rzut wolny, ale niestety zgubili piłkę. Ostatecznie mecz Polska - Szwecja skończył się dla nas dobrze. Przechodzimy do ćwierćfinału.

Kiedy kolejny mecz Polaków i z kim gramy?

Kolejny etap Polaków w Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej rozegra się już w środę, 28.01.2015. Przeciwnikiem polskiej reprezentacji będzie drużyna Chorwacji. Wygrana w tym meczu to dla Polaków przejście do strefy medalowej. W wypadku przegranej Biało-Czerwoni walczyć będą o dalsze miejsca: 5-8.

Przypomnijmy, że w składzie drużyny Polski zagrali: Szmal, Wyszomirski - Krajewski, Orzechowski, Bielecki, Rojewski, Wiśniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Grabarczyk, Jurkiewicz, Masłowski, Syprzak, Daszek, Szyba, Chrapkowski. Najwięcej bramek w meczu Polska - Szwecja zdobyli bracia Bartosz i Michał Jureccy - po 5. 4 zdobył Michał Daszek.

Wygrana ze Szwecją to dla Polaków duże zwycięstwo - szczególnie po słabym etapie fazy grupowej, która nie poszła nam najlepiej. Jak poradzimy sobie w kolejnym spotkaniu? Stawką będzie półfinał.

Źródło: sportowefakty.pl