Półfinał Capital One Cup

20 stycznia na Anfield odbył się pierwszy mecz półfinałowy między Liverpoolem a Chelsea. Zakończył się remisem 1:1. Wobec tego, Londyńczycy byli trochę bardziej uprzywilejowani w dzisiejszym spotkaniu. Gole strzelali Eden Hazard dla Chelsea - bramka padła po rzucie karnym - i Raheem Sterling dla The Reds.

Trochę o zasadach...

Według zasad Capital One Cup, przy remisie 0:0 w meczu rewanżowym, gol strzelony na wyjeździe nie zapewnia awansu po 90 minutach meczu. Doliczane zostaje dodatkowe pół godziny. Jeśli jednak podczas dogrywki nie padnie żaden gol, przechodzi ta, która strzeliła na wyjeździe.

Przebieg spotkania

W rewanżu na Stamford Bridge w podstawowym czasie gry nie było ani jednej bramki. W pierwszej połowie Liverpool próbował zdominować gospodarzy, wystawiając kilka razy na próbę  bezbłędnego w tym spotkaniu Courtoisa. Belgijski bramkarz wybronił doskonale strzał Alberto Moreno, a potem perfekcyjnie poradził sobie z Coutinho.

Atmosfera robiła się napięta. Szczególny problem z utrzymaniem nerwów na wodzy mieli: napastnik Chelsea, Diego Costa i obrońca Liverpoolu Martin Skrtel. Jednemu i drugiemu upiekły się ich przewinienia. Costa powinien był dostać czerwoną kartkę za celowe nadepnięcie leżącego na murawie Emre Cana. Skrtel natomiast nie został ukarany za podobny faul w polu karnym właśnie na napastniku Chelsea, o co wyraźne pretensje miał trener, José Mourinho.

W drugiej połowie znacząca była przewaga gospodarzy, którzy byli o włos od przejęcia prowadzenia. W tym czasie Mignolet pokazał klasę, broniąc genialne strzały Edena Hazarda i Diego Costy. The Reds zaczęli grac agresywniej, zsyłając na ławkę najpierw kontuzjowanego Fabregasa, a następnie Felipe Luisa.
90 minut nie wystarczyło, aby rozstrzygnąć spotkanie.

Dogrywka

W trzeciej minucie dogrywki Lucas  brutalnie sfaulował Hazarda, za co - ku szczęściu Liverpoolu - nie została podyktowana druga żółta, a czerwona kartka. Rzut wolny wykonał Willian, trafiając wprost w głowę Ivanovica, który wbił piłkę idealnie do siatki. Stamford Bridge oszalało.

Gol wyrównujący doprowadziłby do rzutów karnych, jednak jedyną poważną okazję The Reds zmarnował Henderson.
Końcowy gwizdek sędziego Michaela Olivera wywołał niezmierną radość trenera Chelsea oraz kibiców The Blues. Finał Capital One Cup będzie dla drużyny pierwszą możliwością zdobycia pucharu za drugiej kadencji José Mourinho.

Finałowy rywal Chelsea

W dzisiejszym rewanżu drugiego półfinału dowiemy się, czy Chelsea zmierzy się na Wembley z Tottenhamem, czy też z Sheffield United. Pierwszy mecz rozgrywany na White Hart Lane gospodarze wygrali 1:0.

Składy:
Chelsea (4-2-3-1): Courtois; Ivanovic, Zouma, Terry, Filipe Luis (Azpilicueta 78); Fabregas (Ramires 50), Matic; Willian (Drogba 114), Oscar, Hazard; Diego Costa.
Zawodnicy rezerwowi: Cech, Cahill, Azpilicueta, Ake, Ramires, Remy, Drogba.

Liverpool (3-4-1-2): Mignolet; Can, Skrtel, Sakho (Johnson 57); Markovic (Balotelli 70), Henderson, Lucas, Moreno (Lambert 105); Gerrard, Coutinho; Sterling.
Zawodnicy rezerwowi: Ward, Lovren, Johnson, Lallana, Lambert, Balotelli, Allen. #piłka nożna